וינפאסט הויאטנמית הציגה לראשונה שני רכבים בישראל

רכב של וינפאסט בישראל צילום גדי סיארה
רכב של וינפאסט בישראל צילום גדי סיארה

כחלק מחגיגות ציון 30 שנות היחסים בין ישראל לוייטנאם ולקראת חתימת הסכם הסחר החופשי בין שתי המדינות, יצרנית הרכב וינפאסט (Vinfast) הציגה לראשונה את רכביה ותוכניותיה לשוק הישראלי באמצעות המשווק  B-EV Motors.

לרגל ההשקה נערך טקס בהשתתפות גורמים בכירים בממשלת וייטנאם ובממשלת ישראל לציון 30 שנות יחסים דיפלומטים בין ישראל לויטנאם. אירוע זה נערך כחלק מביקור רשמי של בכירים ממשלת ויטנאם אשר מבקרים בישראל לצורך חתימה על הסכם סחר בין המדינות.

הסכם הסחר החופשי ההדדי צפוי לעסוק בתחומים שונים, ביניהם הפחתת המכס על יבוא כלי רכב לישראל. לאחר אישור ההסכם והוצאתו לפועל,  ההסכם צפוי לשפר את כושר התחרות של היצואנים הישראלים ולהניב תועלת שנתית למשק המוערכת בעשרות מיליוני שקלים.

וינפאסט, יצרנית הרכב החשמלי החלוצית של וייטנאם, הציגה במהלך האירוע שני רכבים מתוצרתה, VF9 ו VF8 (סגמנט D וסגמנט E) אשר צפויים להיות משווקים בישראל.

שני רכבי התצוגה הם חלק ממגוון רחב של דגמי רכבי שטח חשמליים של VinFast אשר צפויים להיות משווקים בישראל על ידי היבואנית B-EV Motors ונוברד, המשקיעים העיקריים של B·EV. VinFast מציעה לשוק הישראלי חבילה הכוללת אחריות מקיפה לעשר שנים, ממשק חדשני למשתמש, מגוון רחב של פיצ'רים, ודירוג בטיחות בן 5 כוכבים במבחני הריסוק של ASEAN NCAP (לדגם הנבדק).

הרכבים הוצגו לראשונה באירוע משותף שנערך על ידי היבואנית B-EV Motors ושגרירות ויטנאם בישראל.

אולה ברנהרדץ, מנהל פיתוח אסטרטגי בVinFast: "השותפות החיובית והפרודוקטיבית בין VinFast ל-B-EV הובילה להתפתחויות חיוביות עבור השוק הישראלי. היום, אנו שמחים לחשוף את הרכבים שיהיו זמינים בקרוב ללקוחות ישראלים".

VinFast מאמינה כי מדינת ישראל היא שוק אידיאלי עבורה, בעיקר בשל גישתה החיובית בנושא תחבורה בת קיימא ודגש על שיטות חדשניות של שרשרת האספקה. בנוסף, ל-VinFast שיתופי פעולה אסטרטגיים משמעותיים עם חברות טכנולוגיה ישראליות.