מיצובישי אקליפס קרוס PHEV החדש מושק בישראל

מיצובישי אקליפס קרוס PHEV צילום יחסי ציבור יצרן
מיצובישי אקליפס קרוס PHEV צילום יחסי ציבור יצרן

חברת כלמוביל, יבואנית מיצובישי לישראל, משיקה את מיצובישי אקליפס קרוס PHEV גירסה היברידית נטענת. עד היום מכר האקליפס בישראל כ-9,000 רכבים. יחידת הנעה מאפשרת למיצובישי אקליפס קרוס PHEV טווח חשמלי מלא של 45 קילומטר וצריכת דלק משולבת ממוצעת מוצהרת של 50 ק"מ לליטר לפי תקן WLTP  (ב-100 קמ"ש).

מיצובישי מיישמת ביחידת ההנעה ההיברידית של אקליפס קרוס PHEV את הניסיון בתחום יחידות ההנעה ההיברידיות הנטענות, אשר החל עוד באמצע העשור הקודם עם אאוטלנדר PHEV  אשר מכר עד היום כ-290 אלף רכבים בעולם ונחשב לדגם ה-SUV בטכנולוגית PHEV הנמכר ביותר בעולם.

נתוני צריכת הדלק, צריכת החשמל וטווח הנסיעה הם על-פי נתוני היצרן לפי בדיקות מעבדה. צריכת הדלק, צריכת החשמל וטווח הנסיעה בפועל מושפעים, בין היתר, גם מתנאי הדרך, מתחזוקת הרכב, ממאפייני הנהיגה ומקיבולת ובלאי הסוללה ויכולים אף להגיע לפער משמעותי ביחס לנתוני המעבדה.

מיצובישי אקליפס קרוס PHEV ישווק בישראל בשלוש רמות גימור בעלות אבזור פרימיום ורמת בטיחות גבוהה במחיר התחלתי של 219,900 שקלים.

מערכת הנעה היברידית-נטענת מתקדמת

יחידת ההנעה ההיברידית משלבת בין מנוע 2.4 ליטר MIVEC הפועל בשיטת מחזור אטקינסון לנצילות אנרגיה גבוהה במיוחד, המספק 98 כ"ס ו-19.7 קג"מ. מנוע הבנזין מסתייע בצמד מנועים חשמליים: מנוע חשמלי קדמי בהספק של 82 כ"ס ומנוע חשמלי אחורי המניע ישירות את הגלגלים האחוריים בהספק של 95 כ"ס.

למיצובישי אקליפס קרוס PHEV סוללת ליתיום-יון קומפקטית ומתקדמת בעלת קיבולת גבוהה של 13.8 קילוואט/שעה הפועלת במתח גבוה של 300V. הסוללה ממוקדמת ברצפת הרכב להורדת מרכז הכובד ולטובת מקום רב בחלל הנוסעים והמטען, ובעזרת מערכת ניהול אנרגיה חכמה למיטוב הביצועים מאפשרת הסוללה טווח נסיעה של 45 ק"מ במצב נהיגה חשמלי.

שילוב מצב הנהיגה החשמלי והיכולות ההיברידיות של יחידת ההנעה של מיצובישי אקליפס קרוס PHEV מאפשר להשיג צריכת דלק ממוצעת יוצאת דופן של 50 ק"מ לליטר* לפי תקן WLTP.

בחירה בין מספר מצבי נהיגה שונים:

מצב EV – לנהיגה חשמלית מלאה.

מצב היברידי משולב – לנהיגה בשילוב של מנוע הבנזין והמנועים החשמליים לחיסכון מרבי בדלק.

מצב Charge – לטעינה עצמית של הסוללה.

מצב Save – להפחתת השימוש באנרגיית הסוללה ושימור האנרגיה להמשך הנסיעה.

הנעה כפולה S-AWC

שילוב שני המנועים החשמליים מאפשר לייצר מערכת הנעה כפולה עם חלוקת כוח לפי דרישה בהתאם לתנאי הדרך. טכנולוגיית Super All Wheel Drive Control משלבת את המנועים החשמליים בכל ציר בהתאם לתנאי האחיזה המנוטרים על ידי חיישנים ומחשב הרכב. המערכת פועלת בשילוב מערכות בקרת המשיכה ובקרת היציבות האקטיבית כדי לווסת את הכוח בין הגלגלים אחיזה מרבית בכביש ובשטח.

מיצובישי אקליפס קרוס PHEV צילום יחסי ציבור יצרן תמונה להמחשה בלבד

מגוון אפשריות טעינה

מנוע הבנזין של מיצובישי אקליפס קרוס PHEV משמש גם כגנרטור מובנה לטעינה רציפה של הסוללה בנסיעה או במצב נייח בהתאם למצב הנהיגה הנבחר, כולל מצב טעינה ייעודי. מערכת טעינה רגרנטיבית בעלת שישה מצבי פעולה, הנשלטת על ידי מנופים מאחורי גלגל ההגה, מאפשרת לאחזר את אנרגיית הבלימה לטעינת הסוללה תוך כדי נסיעה.

ניתן לטעון את הסוללה גם באמצעות חיבור לרשת החשמל. טעינת AC של הסוללה מתאפשרת באמצעות שקע כוח ביתי (mode 2) או עמדת טעינה מנוהלת (mode 3) בתוך זמן של 6 עד 7 שעות. בנוסף, ובאופן ייחודי עבור מכוניות בעלות טכנולוגיית PHEV תומכת הסוללה באקליפס קרוס PHEV בטעינת DC מהירה (mode 4) עד לקצב של 50 קילוואט. בעמדות מהירות מתאפשרת טעינה של 80 אחוז מהסוללה ב-25 דקות בלבד.

אבזור

מיצובישי אקליפס קרוס PHEV מוצע בשלוש רמות גימור. כל הדגמים מצוידים במערכת מולטימדיה המשלבת גישה ל-Apple CarPlay ו-Android Auto על גבי מסך צף בגודל 9 אינץ' עם ניווט WAZE ושלל אפליקציות נוספות. המערכת משולבת בדיבורית Bluetooth עם תפעול מגלגל ההגה ומצלמה אחורית, שליטה מגלגל ההגה על מערכת השמע ו בעלת 6 רמקולים.

רמת גימור Executive כוללת

בקרת אקלים מפוצלת דו-אזורית, מראות צד מתקפלות חשמלית, מפתח חכם לכניסה והנעה, בלם יד חשמלי עם פונקציית Auto Hold, הגה וידית הילוכים בציפוי עור, חלונות אחוריים כהים, מסילות גגון, תאורת יום ופנסי ערפל בטכנולוגיית LED, חיישן תאורה אוטומטי, חיישן גשם, חיישני חניה אחוריים מקוריים, חישוקים קלים בקוטר 18 אינטש.

רמת גימור Premium כוללת בנוסף לאבזור רמת גימור Executive גם:

תצוגת נתונים עילית צבעונית (HUD), מראה מרכזית מתכהה אוטומטית, גג שמש פנורמי חשמלי, תאורת LED ראשית, כוונון חשמלי למושב הנהג, ריפודי עור סינטטי בשילוב ז'מש.

רמת גימור Luxury עוללת בנוסף לאבזור ברמת גימור Premium גם:

ריפודי עור, כוונון חשמלי למושב הנהג והנוסע, דיפוני דלתות דמויי עור, דיפון גג שחור, חימום למושבים קדמיים, חימום לגלגל ההגה וחיישני חניה קדמיים.

אבזור בטיחות

כמו כל דגמי מיצובישי, גם אקליפס קרוס PHEV מציג את רמת הבטיחות הגבוהה ביותר לרכבים מסוגו הודות לתכנון חכם ואבזור בטיחות מקיף, כשהוא זכה לציון של חמישה כוכבי בטיחות ו-97 אחוז בהגנה על מבוגרים במבחני הריסוק של Euro NCAP. האקליפס קרוס PHEV מצוידת במערכות הגנה מתקדמות כסטנדרט בהן 7 כריות אוויר, מערכת ניטור לחץ אוויר בצמיגים ואיתות בעת בלימת חירום.

במקביל, למיצובישי אקליפס קרוס PHEV מערך מקיף של מערכות בטיחות וסיוע אקטיביות לנהג המבוססות על ראדאר, מצלמה וחיישנים היקפיים. כל דגמי מיצובישי אקליפס קרוס PHEV מצוידים במערכות:

 FCM מערכת בלימה אוטונומית הכוללת זיהוי הולכי רגל. במידה והמערכת מזהה סיכון להתנגשות היא מזהירה בקול את הנהג, ומסייעת בהקטנת התנגשות או בהתאם למצב, מונעת התנגשות על ידי בלימה אוטומטית של הרכב עד למהירות של 80 קמ"ש בזיהוי כלי רכב נוסע ו-65 קמ"ש בזיהוי הולכי רגל.

 LDW מערכת התרעה על סטייה מנתיב. מערכת זו מתריעה לנהג באמצעות חיווי ויזואלי וקולי כאשר היא חשה כי המכונית עומדת לסטות אל מחוץ לנתיב הנסיעה שלה.

 AHB שליטה אוטומטית באורות גבוהים. מערכת זו עוקבת אחרי הפנסים הקדמיים ופנסי הערפל של כלי הרכב המגיעים ממול, כמו גם תאורת הרחוב ורמות האור הסביבתי, ועוברת באופן אוטומטי בין תאורה גבוהה ונמוכה בהתאם.

ACC מערכת בקרת שיוט אדפטיבית חכמה השומרת על מהירות ומרחק מוגדרים מהרכב שלפנים. המערכת בעלת מנגנון "זחילה בפקקים" המאפשרת עצירה מלאה של הרכב ללא ניתוק המערכת ותחילת נסיעה עצמאית.

AVAS מערכת אקוסטית להולכי רגל במצב נהיגה חשמלי המתריעה על התקרבות הרכב.

רמת גימור Premium כוללת בנוסף:

BSW מערכת המזהה ומתריעה על תנועה בשטחים מתים בצידי הרכב על ידי חיווי במראות הצד.

RTCA מערכת המתריעה מפני תנועה אחורית חוצה בזמן נסיעה לאחור וביציאה מחניה.

רמת גימור Luxury כוללת בנוסף:

UMS מערכת למניעת התנגשות בעצמים זרים בתחילת נסיעה המבוססת על 8 חיישנים היקפיים מלפנים ומאחור.

ממדים

אורך 4,545 מ"מ
רוחב 1,805 מ"מ
גובה 1,685 מ"מ
בסיס גלגלים 2,670 מ"מ
מרווח גחון 191 מ"מ
זווית גישה/נטישה 29.6/20.4 מעלות
משקל עצמי 1,900-1,910 ק"ג
נפח תא מטען עד גובה המושבים 359 ליטר/626 ליטר עם מושבים מקופלים
נפח תא מטען עד גובה התקרה471 ליטר/1,108 ליטר עם מושבים מקופלים
נפח מיכל דלק43 ליטר

מחירים

דגםמחיר
אקליפס קרוס PHEV – Executive219,900 ש"ח
אקליפס קרוס PHEV – Premium229,900 ש"ח
אקליפס קרוס PHEV – Luxury239,900 ש"ח