הדור השני של פולקסווגן אמארוק החל שיווק בישראל

פולקסווגן אמארוק צילום יצרן
פולקסווגן אמארוק צילום יצרן

פולקסווגן מסחריות בצ'מפיון מוטורס, החלה בשיווק דגמי הדור השני של פולקסווגן אמארוק החדש בימים אלו בישראל. הפיקאפ החדש מבית פולקסווגן, מציג שינויים בכל פרמטר בהשוואה לדור היוצא, החל מרמת הכניסה. מחיר המחירון של האמארוק החדש יחל מ- 360,000שקלים ברמת הכניסה Style. מחיר הרכב ברמת הגימור Aventura יעמוד על 400,000 שקלים, בתוספת אגרת רישוי בסך 4,787 שקלים לשתי רמות הגימור.

פולקסווגן אמארוק החדש מציע עיצוב חיצוני חדש עם מכסה מנוע דומיננטי, בצידו בתי גלגלים מובלטים וכנפיים מודגשות. חזית הרכב כוללת שני פסי רוחב המתחברים ליחידות התאורה ובכך ממשיכים את קו העיצוב של הדור האחרון של רכבי פולקסווגן. מאחור כולל הרכב וו גרירה מקורי נשלף וקשת העמסה.
האבזור החיצוני כולל כסטנדרט פנסי IQ.LED קדמיים, פנסי ערפל LED קדמיים, פנסי LED אחוריים, חלונות כהים מאחור ומיגון תחתון מקורי למנוע, לתיבת ההילוכים ולמיכל הדלק. בנוסף מוצעים כסטנדרט חישוקי סגסוגת 18 אינטש ברמת הכניסה ו-20 אינטש עבור רמת הגימור אוונטורה היוקרתית, הכוללת בנוסף ידיות ובתי מראות כרום.
המימדים והמנוע של האמארוק החדש
אורך של 5.36 מטר עם בסיס גלגלים ארוך ב-17 ס"מ מהדור היוצא העומד כעת על 3.27 מטר ומאפשר חלל מרווח גם לנוסעי המושב האחורי ורוחב של 1.91 מטר. כושר הגרירה עומד על 3.5 טון עם בלמים, ו-750 ק"ג בלעדיהם. כושר ההעמסה נע בין 885 ק"ג ל-1.125 טון. אורכו של הארגז 165 ס"מ, רוחבו 158 ס"מ, וגובהו 52.5 ס"מ.
האמארוק מציע מנוע חזק לקטגוריה: V6 בנפח 3.0 ליטר טורבו TDI והספק שיא של 240 כ"ס המושגים ב-3,250 סל"ד. המנוע מציע מומנט בשרני של 61.2 קג"מ המושגים בין 1,750 – 2,250 סל"ד. המנוע מוצע עם תיבת הילוכים מתקדמת אוטומטית בת 10 יחסי העברה והילוך כוח High & Low. הרכב מציע בורר לארבעה מצבי נהיגה: 4H, ,4L, 2H , 4A וכן נעילת דיפרנציאל אחורי.

פולקסווגן אמארוק צילום יצרן
פולקסווגן אמארוק צילום יצרן

הרכב מציע חבילת אבזור הכוללת בין היתר מושבים קדמיים חשמליים בעלי 10 מצבי כוונון כולל חימום, מסך מולטימדיה וקוקפיט דיגיטלי, שניהם 12 אינטש, מערכת בקרת אקלים Climatronic מפוצלת ל-2 איזורים, מערכת Keylessלכניסה והנעה, בלם יד חשמלי והגה מצופה עור. ברמת הכניסה Style ריפוד המושבים הוא עור הפוך Artvelour, וברמת הגימור אוונטורה עור Savona, כאשר באחרונה גם מערכת שמע Harman Kardon עם 10 רמקולים.

לדגם החדש של אמארוק אבזור בטיחותי מקיף עם מגוון מערכות בטיחות וטכנולוגיות מתקדמות החל מרמת הכניסה. בין השאר, הוא כולל ניטור מרחק מלפנים כולל זיהוי הולכי רגל ורוכבי דו גלגלי, בלימה אוטומטית בעת חירום, מערכת אקטיבית למניעת סטיה מנתיב, מערכת זיהוי כלי רכב בשטח מת עם בלימה אוטומטית לאחור, בקרת שיוט אדפטיבית עם מגביל מהירות, 9 כריות אוויר עם אפשרות ניתוק כרית האוויר לנוסע, שליטה באורות גבוהים, ומערכת סיוע לחניה הכוללת מצלמת 360 וחיישנים מקוריים, כאשר ברמת הגימור אוונטורה המערכת מופיעה בגרסה נרחבת.
כל הנתונים המפורטים הינם נתוני יצרן הרכב מבדיקות המבוצעות בהתאם לתקינה האירופאית. נתונים אלה אינם מתייחסים לנתונים של רכב ספציפי אלא נועדו, בין היתר, לאפשר השוואה בין דגמי רכב שונים. אבזור ואפיון הרכב עשוי לשנות את תכונות וביצועי הרכב כגון: משקל, אווירודינמיקה וצריכת דלק. כמו כן, פליטת המזהמים וצריכת האנרגיה בפועל עשויים להשתנות ומושפעים מגורמים שונים, כגון, אך לא רק: הרגלי נהיגה ושימוש, מזג אוויר, תנאי הדרך ועוד.