גזפרו תייבא לארץ את מותג הפרימיום אקורה

אקורה צילום רונן טופלברג
אקורה צילום רונן טופלברג

מותג הפרימיום היפני Acura (אקורה) של חטיבת היוקרה מבית הונדה, נוחת לראשונה בישראל. את הרכב מביאה לארץ יבואנית הרכב גזפרו, המתמחה ביבוא מקביל. הדגם הראשון שנוחת בישראל הינו ה-MDX הפופולרי עם 7 מקומות ישיבה. את הרכב ניתן יהיה להזמין בשתי רמות גימור שונות A spec ו-Type S.

Acura הושקה בשנת 1986 וזכה להצלחה גדולה בארה״ב. בשנת 2000 הושק לראשונה דגם ה-MDX. לארץ מגיע הדור הרביעי של הדגם. שתי רמות הגימור המוצעות מגיעות עם מנועים חזקים היגוי חד וחבילות אבזור נוחות ובטיחות. ל-MDX בסיס גלגלים ארוך וסרחי עודף קצרים המחדדים את אופיו הספורטיבי של רכב הפנאי.

בחזית צמד פנסי מסוג Jewel Eye LED וגריל אגרסיבי בעל נוכחות מרשימה. במרכז הגריל הלוגו הגדול של אקורה ומאחור בגירסת ה-Type S קיימים שתי סיומות מפלט כפולות. קו הגג הארוך שנמשך לאחור בשילוב מסיט הרוח, יוצרים יחד עם מכסה המנוע הארוך, תחושה דינאמית וספורטיבית גם לרכב כביש שטח ארוך וגדול.

ביצועים

לאקורה MDX מנוע V6 עם 290 כ"ס או 355 כ"ס בגרסת S הספורטיבית המצוידת במנוע טורבו. בשתי הגירסאות תיבת הילוכים אוטומטית עם 10 הילוכים והנעה כפולה קבועה חכמה המבטיחה אחיזת כביש משופרת בתנאי דרך משתנים וכבישים מפותלים. לגרסת ה- S נוספים גם מתלי אוויר מתכווננים, מתלים אקטיביים, מעצורים קדמיים מבית BREMBO וחישוקי גלגל 21 אינץ'.

אבזור ונוחות תא הנוסעים

סביבת תא הנהג מרווחת ומפוארת. אל מול הנהג שני מסכי מידע גדולים של 12.3 אינצ׳ כל אחד. גלגל הגה ספורטיבי עם דיפון עור הניתן לכיוון חשמלי. ברכב שלושה אזורי מיזוג נפרדים עם סינון אוויר. בין המושבים הקדמיים משטח טעינה אלחוטי לטלפון הסלולרי וחמישה שקעי usb. את הטלפון ניתן לקשר לרכב דרך ה-apple carplay ו-android auto. מערכת שמע היקפית ותלת מימד של חברת ELS STUDIO (בשיתוף עם חברת PANASONIC), בעלת 16 רמקולים.

ל-MDX תאורת אוירה משתנה עם 27 צבעים לבחירה, גג שמש נפתח, מראות צד עם קיפול אוט׳ והרכנה בהילוך אחורי. המושבים הקדמיים חשמליים עם זיכרונות אוורור וחימום, ומרופדים בעור איכותי. הספסל השני גדול ומרווח וניתן לכיוון ידני – מכיל 3 מקומות ישיבה. כמו כן את המושב המרכזי לקפל ולקבל משענת יד בין שני הכיסאות, וכן ניתן להסירו לגמרי וכך לקבל שני מושבים נפרדים. הספסל בשורה השלישית מכיל 2 מקומות ישיבה מפוצלים. דלת תא מטען חשמלית ובגרסת ה-S החלונות וגג השמש ניתנים לפתיחה מרחוק.

בטיחות
בכל הנוגע לבטיחות, מקבלת האקורה את ציון אבזור הבטיחות 6. אקורה MDX מצוידת בחבילת הבטיחות האקטיבית והסיוע לנהג מהדור האחרון והמתקדם ביותר. הכוללת בקרת שיוט אדפטיבית עם יכולת זחילה בפקקים, בלימת חירום אוטונומית עם זיהוי של הולכי רגל, התראה ותיקון של סטיה מנתיב, קריאת תמרורי דרך, זיהוי תנועה חוצה מאחור וגם 7 כריות אוויר, בקרת יציבות ומשיכה, נקודות עיגון ייעודיות למושבי בטיחות לילדים וגם ניטור שטחים מתים. הדגם זכה לציון הגבוה ביותר במבחן הריסוק של IIHS.

המפרט המלא של הרכב – לינק 

Acura, מחטיבת היוקרה והביצועים של יצרן הרכב הונדה, הוקמה בשנת 1986 במטרה לחדור לשוק האמריקאי ולהתחרות בסגמנט היוקרתי. כבר בשנותיה הראשונות, נחלה הצלחה רבה ונחשבה לאחד ממותגי היוקרה הנמכרים ביותר בארה"ב, כשבדרך עקפה במכירות גם את ב.מ.וו ומרצדס. בשווקים שונים ברחבי העולם ה – Acura מתמודד בקטגוריה יחד עם GLE ו – X5 – מחירו של הרכב בישראל יחל   ב-694,590 שקלים. בקרוב צפויה גזפרו לייבא גם את דגם ה-Integra הספורטיבי.

אודי תמיר מנכ״ל גזפרו: "מתרגשים להיות הראשונים שמביאים לישראל מותג שזכה להצלחה גדולה בארה״ב. לאחר שנים רבות בתחום הרכב עם התמחות ביבוא של 30 מותגי רכב שונים. גזפרו היתה הראשונה להביא ארצה דגמים חדשים ממותגים מוכרים כגון פולקסווגן ארטיאון וה-ID4 החשמלית, החלטנו שזה הזמן להפתיע את לקוחותינו הרבים בפרט ואת הצרכן הישראלי בכלל, עם מותג יוקרה שטרם נראה בישראל".