דלק ישראל רכשו משאיות הפועלות על גז טבעי

delek2514
גיא זילברמן צילום_לם_וליץ_סטודיו
דלק ישראל צפויה לחתום על הסכם מסגרת עם חברת IVECO לרכישת 10 משאיות המונעות באמצעות גז טבעי דחוס (CNG)delek2514


ארבעת המשאיות הראשונות עתידות להגיע לישראל לקראת אוקטובר השנה וישמשו את חברת ההובלה של הקבוצה, דלק שינוע. שש המשאיות הנוספות יגיעו במהלך 2015.

ארבעת המשאיות, שישמשו גם להדגמה ללקוחות, יגיעו בשני דגמים עיקריים: גורר מדגם STRLALIS CNG 330HP ומשאית אחודה 18 טון המונעת ב-CNG. המעבר להובלה במשאיות מונעות בגז טבעי דחוס (CNG) יחסוך לדלק ישראל כ-50 אחוז מעלויות האנרגיה בהובלה ויורידו את הפליטות והזיהום לרמה זניחה.

גיא זילברמן מנכ"ל דלק גז טבעי אמר היום כי רכישת המשאיות על ידי דלק שינוע הוא הצעד הראשון שעושה ענף התחבורה בישראל במעבר מצריכת הסולר היקר והמזהם להנעה באמצעות הגז הטבעי. "המעבר להנעה בגז טבעי יאפשר חיסכון משמעותי בהוצאות האנרגיה, צמצום של פליטת מזהמים והפחתת התחלואה. דלק גז טבעי פועלת להאצת קצב ההצטיידות של שוק הרכב הישראלי בכלי רכב מונעים בגז טבעי, כמו גם להגדלת פריסת תשתיות תדלוק של גז טבעי בתחנות התדלוק הציבוריות בישראל".

משה צמיר, סמנכ"ל התפעול בדלק ישראל: "רכישת המשאיות החדשות מהווה צעד משמעותי להתייעלות וחיסכון בעלויות ההובלה של דלק שינוע. דלק שינוע נוסעת מיליוני ק"מ בשנה ומובילה למעלה ממיליארד ליטרים של תזקיקים ללקוחות החברה. המשאיות המונעות בגז טבעי חסכוניות, בטוחות, נקיות ושקטות יותר מהמשאיות שנוסעות כיום על כבישי ישראל. אנו מעריכים כי כל משאית מונעת בגז טבעי תביא לחסכון פוטנציאלי בעלויות האנרגיה של כ- 60 אלף ש"ח בשנה, ובסך הכל 10 משאיות ה CNG הראשונות צפויות להניב חסכון שנתי של כ 600 אלף שקל".

חברת דלק ישראל עוסקת בעצמה ובאמצעות החברות המוחזקות בשיווק ובהפצת מוצרי דלקים, בהפעלת תחנות תדלוק וכן בהפעלת רשת חנויות הנוחות "מנטה" המונה כיום 195 חנויות בפריסה ארצית, הממוקמות במתחמים הקמעונאים של תחנות "דלק". רוב החנויות פתוחות 7 ימים בשבוע 24 שעות ביממה ומספקות תמהיל רחב של מוצרים ושירותים על הדרך, ביניהם מוצרי קפה ג'ו, שירות משיכת מזומנים, שירותים ומוצרים סלולאריים, מוצרי מכולת ועוד. בחלק מהסניפים אף ניתנים שירותי דואר ישראל עד 22:00.