אפליקציית ביטוח בדרכים מסייעת לנהגים בזמן תאונת דרכים

mobile demo
רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון השיקה אפליקציה לטלפונים חכמים שמסייעת בזמן אמת לנהגים שהיו מעורבים בתאונת דרכים או שרכבם נגנבmobile demo
האפליקציה, ביטוח בדרכים, מעניקה לראשונה מענה אובייקטיבי למבוטחים בממשק עם חברת הביטוח, השמאי וספק שירותי הדרך, בשלבים השונים שלאחר תאונת הדרכים.

האפליקציה מותאמת למערכות הפעלה מבוססות אפל ואנדרואיד. המשתמש יוכל להזין פרטים אישיים ומידע לגבי התאונה בכל זמן ולשלוח את המידע בדואר אלקטרוני.

האפליקציה מטפלת בשני נושאים מרכזיים – מידע למבוטח וטופס דיווח במקרה של תאונת דרכים:
• טופס הדיווח בנוי באופן תהליכי שמסייע לנהג לאסוף פרטים חשובים במקרה של תאונה. בטופס מוטמעים הסעיפים הנדרשים למילוי כך שגם במקרה של לחץ, הנהג לא ישכח אותם.
• המידע באפליקציה מעניק תמונה מלאה למבוטח בכל הדרוש לו במקרה של תאונה או גניבת רכב. למשל, רשימת שמאים מעודכנת, ספקי שירות שונים ועוד.

באפליקציה מוטמעים כלי עזר חיוניים המסייעים במקרי הצורך ובזמן אמת כגון הקלטת עדויות, איכון מיקום התאונה, פנס או תיעוד תמונות מזירת התאונה.

כמות כלי הרכב המבוטחים בענף רכב רכוש מוערכת ב-2.5 מיליון. בכל שנה מתרחשות כ-370 אלף תאונות דרכים בהן מעורבות חברות ביטוח בטיפול תביעה (כ-1,000 תביעות ביום).

האפליקציה אינה מסייעת בטיפול בתביעת נפגעי תאונת דרכים במקרה של נזקי גוף. להזכיר, תביעות בעניין נזקי גוף מוגשות בהתאם לחוק ייחודי – חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים. 

לדברי הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "האפליקציה, שמאפשרת לראשונה גישה קלה ונוחה למידע באירוע של תאונה או גניבת רכב, מתבססת על מדיניות האגף לסייע במימוש זכויותיו של המבוטח מול חברות הביטוח".

את אפליקציית ביטוח בדרכים ניתן לאתר באמצעות חנויות האפליקציות למכשירי אייפון ואנדרואיד.

בכל מקרה של תאונת דרכים, מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים על מנת לקבל ייעוץ אישי ולהבין מה הפעולה הטובה ביותר בה כדאי לנקוט. 

צילום מהאפליקציה: אתר משרד האוצר